גיליון 16 אוקטובר 2018
פרופ' רביע חלאילה מונה לסגן נשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית בצפת

פרופ' רביע חלאילה

ב-1 לאוקטובר 2018 נכנס פרופ' רביע חלאילה   לתפקידו כסגן נשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית בצפת. במסגרת תפקידו החדש יקדם יחד עם נשיא המכללה פרופ' חיים ברייטברט את מכלול ההיבטים, והנושאים האקדמיים של המכללה.

פרופ' רביע חלאילה בן 42, התחיל את עבודתו במכללה בחוג לסיעוד בשנת 2009 סמוך לפתיחת התוכנית. במשך 9 שנים הוא הוביל והנהיג את החוג לסיעוד לפסגת האקדמיה עם הישגים והצלחות רבות. בתקופת כהונתו סיימו 8 מחזורים, קרוב ל- 400 בוגרים עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד במבחני ההסמכה לסיעוד. כל הבוגרים השתלבו בתעסוקה במערכת הבריאות בישראל ונוספים המשיכו את לימודיהם לתארים גבוהים במוסדות בארץ ובחו"ל. בנוסף, הוא הוביל את החוג לקבלת הכרה קבועה של תכנית הסיעוד מטעם המל"ג ולפתיחת תכנית ראשונה במכללה לתואר שני בסיעוד.

פרופ' רביע חלאילה הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים בין השנים לתואר ראשון בסיעוד, תואר שני בבריאות הציבור ותואר שלישי בעבודה סוציאלית (בגרונטולוגיה). את הפוסט דוקטורט סיים באוניברסיטת חיפה בתחום הגרונטולוגיה. בשנה שעברה נבחר יחד עם קבוצה מובחרת של מנהלים ומנהיגים במערכת הבריאות ללימודי מנהל עסקים בניהול מערכות בריאות במסגרת תכנית ענבר (עתודה ניהולית ברפואה)  - שהוא מיזם של ארגון מעוז ושל משרד הבריאות.


פרופ' חלאילה הוא חוקר מוביל בתחום הגרונטולוגיה (חקר זקנה והזדקנות) והסיעוד, בחברה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט. עבודת הדוקטורט והפוסט דוקטורט עסקה בבני משפחה שמטפלים בהורה או קרוב משפחה מבוגר. הדוקטורט שלו בדקה את ההשפעות של תהליכי המודרניזציה על מסירות ילדים להוריהם הקשישים בחברה ערבית בישראל. תוצאות מחקריו התפרסמו בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם, והם מוצגים מעל במות נחשבות בארץ ובעולם. פרופ' חלאילה הוא מרצה בחסד, המוערך מאוד על ידי הסטודנטים, הבוגרים, עובדי המכללה והמרצים שעבדו לצדו בתקופת כהונתו.


בנוסף לתפקידו בחוג, פרופ' חלאילה כיהן כיו"ר וועד ההוראה המכללתית, חבר בהנהלת המכללה ובחבר הנאמנים של המכללה ועוד מספר פורמים ותפקידים מרכזיים. הוא הוביל וקידם מהלכים משמעותיים במכללה בתחום המחקר, האתיקה, קידום השיח הרב התרבותי וקידום איכות ההוראה.


המכללה העובדים והמרצים מאחלים לפרופ' רביע חלאילה הצלחה בתפקידו החדש