גיליון 14 אוקטובר 2017
אירוע חלוצי של יזמות וחדשנות במכללה האקדמית צפת

משתתפי המחזור הראשון של המרכז ליזמות וחדשנות

חמישה מיזמים טכנולוגיים מקוריים שהגיעו לקו הסיום הוצגו בפני משקיעים ב-  Demo Day,  אירוע השיא של המחזור הראשון של המרכז ליזמות וחדשנות, שהתקיים היום באודיטוריום המכללה האקדמית צפת.
  

הצגת הפרויקטים בתחום בריאות, חברה ותרבות, התבצעה בנוכחות מוזמנים רבים ובהשתתפות אנשי מפתח מהתעשייה, משקיעים פוטנציאליים ושותפים לצורך המשך פיתוח עסקי של המיזמים. בכך הסתיים המחזור הראשון של הפרויקט. בין היזמים: סטודנטים ובוגרי המכללה בחוג למערכות מידע, תלמידים מבית הספר הרב תחומי צפת ותושבי האזור.  

שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה, מיוזמי הקמת המרכז ליזמות וחדשנות:  "הפרזנטציה של הנבחרים מקרב מיזמי ההיי-טק התבצעה ברמה גבוהה, המציבה את האירוע בשורה אחת עם  מיזמים חשובים בארץ. אנו רואים בפרויקט הגשמה של שתי מטרות  המכללה, עידוד לחדשנות ויצירתיות של הסטודנטים והבוגרים, ותרומה לפיתוח היזמות בצפת ובאזור".  

את האירוע כיבד בהשתתפותו נתנאל דוידי, יזם ופורץ דרך, לשעבר ממקימיה של חברה בינלאומית מצליחה לאבטחת מידע, בן העיר צפת, שחלק בהתרגשות רבה את חוויותיו עם היזמים הצעירים. 

אילן שוחט ראש עיריית צפת, הבטיח לתמוך ולסייע ליזמים שיובילו פרויקטים עירוניים וחברתיים. "המכללה האקדמית צפת ואנשים טובים ומוכשרים המלווים את התהליך הם סוד ההצלחה שלנו. אני סמוך ובטוח שהתוצרים ממרכז היזמות יהיו בעלי ערך רב גם ברמה הארצית וגם ברמה הלאומית". 

בראש צוות הניהול עומד גידי לפבר, מנכ"ל שחף מחשבים ויזם ותיק ובעל ניסיון שהוא גם בן העיר צפת. "החלטתי להוביל את הפרויקט כדי לתרום לפיתוח העיר מתוך מטרה לחבר את הפריפריה למרכז – כחזון המכללה. עבודתי כראש הצוות וכמנטור, וחלק מעבודת הצוות נעשות בהתנדבות כתרומה להגשמת החזון המשותף ולפיתוח העיר צפת והאזור בכוון של יזמות ופתוח העסקים". 

המנהל המקצועי של הצוות הוא ממי גנוסר, בעל וותק רב בהדרכת חברות סטארט אפ, ותורם מניסיונו העשיר שנרכש בפיתוח מאיצים בכל הארץ. 

כמו כן חברים בצוות ד"ר דלית לוי ראש החוג למערכות מידע קהילתיות במכללה, ד"ר דוד בן טולילה מרצה בכיר במכללה,, וד"ר דוד גלולה מרצה במכללה ומיוזמי הרעיון. צוות המנטורים כולל את ממי גנוסר, המוביל המקצועי, ד"ר דוד גלולה, ד"ר זיאד דבור ומיקי וקנין - מרצים במכללה וגידי לפבר ממובילי הפרויקט. 

שמואל הר נוי "החזון הוא כי המרכז יהווה מנוע צמיחה כלכלי להקמת מיזמים חדשים ועוגן לדחיפה כלכלית לכל האזור. אנו מקוים, שהצלחת הפרויקט וגיוס משקיעים תעודד גורמים ממשלתיים ופילנתרופיים להשקיע את המשאבים הנדרשים למימוש החזון".