גיליון 14 אוקטובר 2017
ד"ר זיאד דבור מהמכללה האקדמית צפת מונה לחבר בוועדת סל הבריאות 2018
ד"ר זיאד דבור, מרצה לפרמקולוגיה קלינית וביוכימיה במכללה האקדמית צפת, מונה לחבר בוועדת סל הבריאות 2018 של משרד הבריאות. ד"ר דבור וחברי הוועדה הנוספים מונו לתפקידם ע"י שר הבריאות מר יעקב ליצמן ושר האוצר משה כחלון.
ד"ר זיאד דבור "מדובר במשימה מורכבת המחייבת החלטות קשות, על בסיס רפואי, חברתי, אתי וכלכלי. אני בטוח כי הוועדה תעשה כל מאמץ אפשרי בכדי לעמוד במשימה בצורה הטובה ביותר ולסייע לכלל הציבור במדינה".
ד"ר זיאד דבור גדל והתחנך בכפר הדרוזי בית ג'אן שבגליל. במהלך שירותו הצבאי כיהן כרוקח הראשי של צה"ל בדרגת סגן אלוף. הוא קיבל את פרס ראש אט"ל בתחום קביעת סל התרופות לצה"ל. כמו כן, הוענקה לו תעודת הצטיינות על מחקר מצטיין בתחום הערכת איכותם ובטיחותם של תכשירים רפואיים, המאוחסנים במחסני התרופות של צה"ל.
לאחר סיום תואר דוקטור למדעי הרפואה בטכניון, החליט לחזור לאהבת ילדותו אל הצמחים, וייסד את מעבדות ד"ר דבור "קוסמטיקה טבעית בגליל", שמוצריה הטבעיים חובקי עולם. הבחירה להקים את המיזם דווקא בבית ג'אן נבעה מהרצון לתרום ליישוב הולדתו ועזרה לנשים להיות חלק מפרנסת ביתן ובמיוחד נשים, שלא התמזל מזלן לצאת ללימודים ולעבודה מחוץ לכפר בשל מגבלות דתיות, וחברתיות. אביו כאמל דבור ז"ל, היה הדרוזי הראשון שסיים קורס קצינים בצה"ל ורעייתו נזיהה היא בין הנשים הראשונות אשר למדה מחוץ לכפר ולימים כהנה כאחת המורות הראשונות בכפר.
ד"ר זיאד דבור, מרצה לפרמקולוגיה קלינית, כימיה אורגנית ואנאורגנית בחוגים למדעי המעבדה הרפואית, סיעוד, ורפואת חירום במכללה האקדמית צפת. כמו כן, הוא  מרצה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל.  
שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה האקדמית צפת, "המינוי החשוב מהווה הכרה במעמדו המקצועי ובמומחיותו בתחום הפרמקולוגיה. יישר כוח לד"ר זיאד דבור המביא כבוד לו, למשפחתו, לעדה הדרוזית, למכללה האקדמית צפת ולאזור כולו".