גיליון 13 אפריל 2017
'הופכים ערכים לקריירה' הלכה למעשה במרכז קריירה שהוקם במכללה האקדמית צפת

מיטב פוזנר יאנה מלניקוב פאטמה חוראני

לאחרונה הוקם מרכז קריירה במכללה האקדמית צפת. המרכז הוקם מתוך הכרה בחשיבות לפיתוח אופק תעסוקתי ואיכותי לסטודנטים ובוגרים, והשתלבותם בשוק העבודה.  עובדי המרכז מלווים את הסטודנטים לאורך תקופת לימודי התואר הראשון ועד לשלב של איתור עבודה התואמת את תחום לימודיהם האקדמיים, ואת כישוריהם האישיים והמקצועיים.

 

מנהלת המרכז והיוזמת להקמתו היא יאנה מלניקוב, מנהלת שיווק של המכללה האקדמית צפת: "עד כה ניתנו במכללה מגוון שירותים לסטודנטים בנושאי תעסוקה, ולאור חשיבות הנושא ראינו לנכון להרחיב את השירותים גם לבוגרים שכבר סיימו לימודיהם במכללה, למנף ולרכז את הנושא תחת קורת גג מקצועית אחת במסגרת מרכז קריירה. מטרתו העיקרית של מרכז הקריירה היא להעצים את רמת השילוב התעסוקתי, האיכותי של סטודנטים ובוגרי המכללה, תוך מתן דגש על תעסוקה באזור הצפון. זאת, על מנת לתרום לפיתוח האזור ולמימוש הפוטנציאל של ההון האנושי המתפתח במכללה".

 

שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה רואה בהקמתו של מרכז קריירה "צעד נוסף במימוש חזון המכללה ורוח המכללה, להוות מוסד אקדמי יוזם ומוביל בחדשנות, ובהישגים למעורבות חברתית וקהילתית, הנותן מענה לצרכים המשתנים של הסטודנטים הלומדים בה - מכללה של אנשים ולמען אנשים".

 

עם פתיחת המרכז השתתף צוות המרכז במספר ירידים וימי עיון מקצועיים, ביניהם יריד התמחויות לסטודנטים למשפטים של משרד המשפטים בהשתתפות ד"ר אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה ועו"ד אמי פלמור מנכ"לית משרד המשפטים. כמו כן, במהלך התקופה הראשונה לפעילותו של המרכז התקיימו מספר סדנאות הכנה לעולם התעסוקה עבור הסטודנטים של המכללה וכן נערך מפגש חשיפה והסברה לסטודנטים מהחברה הערבית בנושא אקדמיה/משטרה/קהילה ע"י נציגי המשטרה. כחלק מהפעילות השוטפת של מרכז קריירה מתוחזק באופן שוטף לוח משרות מותאם למקצועות והמסלולים הנלמדים במכללה, הרכזות מסייעות לסטודנטים בכתיבת קורות חיים וחיפוש עבודה ועד כה נעשו מספר השמות. בקרוב יערך במכללה יריד תעסוקה בשיתוף עם מרכז צעירים צפת בו תהיה הזדמנות לציבור הרחב להיחשף למגוון גדול של מעסיקים ומשרות.

 

בפיתוח המרכז ותפעולו שותפות שתי רכזות קריירה: מיטב פוזנר ופאטמה חוראני, הפועלות בקרב כלל הסטודנטים והבוגרים למצות את הפוטנציאל האישי והמקצועי שלהם במטרה לכוון אותם לשוק העבודה המורכב והדינמי אחרי הלימודים. עד כה פנו למרכז מספר רב של סטודנטים המגלים עניין רב במשרות שהוצעו להם ע"י מעסיקים שנענו בחיוב לשיתוף פעולה עם המכללה.

 

מרכז קריירה מהווה גם כתובת למעסיקים לאיתור עובדים איכותיים, מקצועיים ובעלי רקע אקדמי מתאים מקרב הסטודנטים והבוגרים של המכללה. תרומתו של מרכז הקריירה היא לסטודנטים ולמעסיקים כאחד. בין השירותים שהמרכז מארגן ומעניק לסטודנטים; קיום יריד תעסוקה שנתי; סיוע למעסיקים באיתור מועמדים מתאימים למשרות מבין הסטודנטים והבוגרים של המכללה; מפגשי זרקור למעסיקים במכללה; פרסום משרות; ארגון סדנאות לסטודנטים להעצמה ופיתוח תעסוקתי; ליווי והכוונה בחיפוש עבודה; סיוע אישי בכתיבת קורות חיים, ועוד.