גיליון 13 אפריל 2017
פרופ' חיים ברייטברט קיים פגישות בארה"ב לפיתוח המכללה בהווה ובעתיד

פרופ' חיים ברייטברט מר דני דיין וגדעון זלינגר

פרופ' חיים ברייטברט, נשיא המכללה האקדמית צפת, ביקר בארה"ב במסגרת הפעילות להידוק קשרים קיימים ויצירת קשרים חדשים אשר יתרמו לפיתוח המכללה בהווה, ובעתיד.
 

הנשיא פתח את ביקורו בניו יורק כאורחו של הקונסול הכללי דני דיין, ששמע ממנו על הדו קיום במכללה המשקפת את הרכב האוכלוסייה הרב תרבותית בגליל.

פרופ' ברייטברט אמר, כי גם בימים של מתח בטחוני נשמרו היחסים הטובים בין קבוצות הסטודנטים בני עדות שונות במכללה. הביקור בניו יורק נועד גם לחשוף את המכללה לגורמים ציבוריים ונדבניים. 

בין היתר נועד הנשיא עם ראשי פדרציית ניו יורק ועם סגן נשיא ארגון הפדרציות של ארצות הברית. בפדרציית ניו יורק הוקם צוות שנועד לצמצם פערים בחברה הישראלית ולקרב חרדים, ערבים, יוצאי אתיופיה ועולים חדשים אל הזרם המרכזי בחברה הישראלית. לצוות הוצעו שני פרוייקטים ייעודיים האחד בתחום תעסוקת בוגרים והשני בתחום פעילות להעמקת הקשר בין הסטודנטים במכללה.
מפגש עם כח המשימה היהודי-ערבי, גוף שמקדם שוויון בקרב אוכלוסיות שונות בישראל הניב קשר עם שתי קרנות שמקדמות את הנושא. 
אחת הקרנות הנדבניות הגדולות בארה"ב אשררה את כוונתה לסייע למכללה בפרויקט הבינוי של מרכז ההדמיה הרפואית בקמפוס בית בוסל. בשיחת היכרות עם אחד ממנהיגי הקהילה היהודית בארה'ב מייקל סיגל, הובעה דאגה מתופעת הקיטוב בחברה הישראלית.  בפגישה עם התורם ג'וש לנדס הובטחה תמיכה נוספת בבית המדרש, שמקל על הסטודנטים בני הציונות הדתית להשתלב במכללה האקדמית צפת. במהלך המסע התקיים מפגש עם מספר בני צפת, שראו בעין יפה תכנית להקים בעתיד קבוצת תמיכה אמריקאית למען המכללה. 
המסע זכה לסיקור אוהד באתרים חברתיים ואינטרנטיים כולל כאלה שפועלים בקרב קהילת הישראלים-אמריקאים. גדעון זלינגר, מנהל פיתוח משאבים, התלווה אל הנשיא בסיורו.