גיליון 13 אפריל 2017
סטארט-אפ בתחום הסיעודי של סטודנטים מהמכללה האקדמית צפת זוכה להתעניינות

מתנאל  משולם ישראל דהן וד"ר איתן הדר

מתנאל משולם וישראל דהן, סטודנטים הלומדים בחוג למערכות מידע קהילתיות במכללה האקדמית צפת, העפילו לתחרות הגמר של סטארט-אפים חרדית בחסות מייקרוסופט - 'קמא-טק ודרגונרה', בעקבות סטארט-אפ בתחום הסיעודי שניתחו, עיצבו ואפיינו במהלך לימודיהם במכללה, בהנחיית ד"ר איתן הדר, מרצה בחוג
.  

הסטרט-אפ הסיעודי "חיים הטובים" היא מערכת ניהול סדר יום של מטופל סיעודי שנועדה לתכנן ולתעד משימות ומטלות, התראות ועדכונים במערכת ממוחשבת ובכך להציג את מצבו של המטופל בזמן אמת. התוכנה ייחודית, זכתה ועלתה לגמר בתחרות שהתקיימה בין 220 סטארט-אפים של יזמים אחרים מרחבי הארץ.  

מתנאל משולם וישראל דהן, "הפתרון שאנחנו רוצים לפתח, זוהי מעין אפליקציית ToDoList, שמאפשרת: תיעוד ומעקב אחר המשימות והטיפולים, שיש לבצע, תזמון נכון של משימות, לפי חשיבות, עדכונים חשובים, בזמן אמת, וכמובן שמירת כל הנתונים- לצורך מעקב והפקת דוחות. יחד ישבנו ופיתחנו את הנושא. והחלטנו להרחיב את הייעוד של המערכת, לכל תחום הסיעוד, ולאפשר קסטומיזציה, לפי הצורך, של כל מטופל ומטופל. כלי כזה ייתן רוגע נפשי ושליטה לבני המשפחה של החולה. כולי תקווה, שנזכה להיות שליחים נאמנים, למטרה החשובה הזו".