גיליון 6 ינואר 2013
המכללה האקדמית צפת ניצבת בחזית הטכנולוגית של מערכות המידע עם הטמעת מערכת אורביט

אמיר שולץ ואילנית פרץ במהלך הדרכה בחשבות המכללה

המכללה האקדמית צפת החליפה את מערכת ניהול המנהל האקדמי והתקדמה למערכת המנהל
Orbit Academy של חברת BCI. המהלך נועד לשפר ביצועים, לחסוך בעלויות התחזוקה ולהעמיד את המכללה בחזית הטכנולוגית של מערכות מידע מבוססות דפדפן בתחום ה - Student information system.
 
החל מינואר 2013 החלה המכללה האקדמית צפת להשתמש במערכת Orbit Academy. אורביט מעניקה פתרון משולב למכללה בתחום המנהל האקדמי, שיכלול את מודולי הליבה לניהול אקדמי, ניהול גביה ומחירונים, ניהול ותכנון מערכת שעות וחדרי לימוד, מערכת ניהול מרצים ומשאבי אנוש, מערכת רישום, יעוץ לימודים ויישומים נוספים. בנוסף למערכת הליבה למנהל אקדמי הוטמעו שתי מערכות נוספות: מערכת דיוור כלל מכללתית - Orbit Teamwork ומערכת שירותים מקוונים לסטודנטים ולמרצים - Orbit Live.
 
אורביט הינה המערכת היחידה המבוססת דפדפן המאפשרת גישה מכל דפדפן תקני (Firefox, IE, Safari, ועוד) וזאת ללא כל צורך בהתקנה או תלות בתשתיות ובחומרה הקיימת במכללה.
 
ההחלטה לביצוע השינוי והמעבר למערכת אורביט התקבלה על ידי שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה שתמך וליווה באופן צמוד את תהליך ההטמעה במכללה. תהליך ההטמעה שנמשך מספר חודשים נוהל על ידי צוות המחשוב בשיתוף מנהלי מחלקות ועובדי המכללה. שמואל הר נוי: "הטמעת מערכת אורביט במכללה הוא מרכיב מרכזי בתהליך האסטרטגי של המכללה להטמעת מערכות ניהול, בקרה ושליטה מתקדמים. במסגרת מדיניות זו הוטמעה, בנוסף למערכת אורביט מערכת מודול לניהול תכנים אקדמיים ובשלבי הטמעה מערכת לניהול בחינות. מערכות אלו מתווספות למערכת 'פריוריטי' שכבר מספר שנים פועלת במכללה ומהווה מרכיב מרכזי בניהול רכש, תקציב וכ"א. בסופו של תהליך כל המערכות יהיו משולבות אחת בשנייה ויאפשרו ניהול מודרני ויעיל לטובת הסטודנטים, סגל ההוראה והסגל המינהלי של המכללה".
 
נסי אוטמזגין, מנהל מחשוב ותקשורת במכללה: "מדובר על שינוי מהותי ומורכב של החלפת מערכת ליבה במכללה שכלל בתוכו שינויים רבים בשיטות והרגלי העבודה השונים. ללא שיתוף פעולה מלא מצד כלל עובדי המכללה, פיקוח וגיבוי של מנהלי המחלקות, לא היה ניתן להטמיע בהצלחה את המערכת במכללה ועל כך ישר כוח לכול השותפים בתהליך".
מאז הוטמעה המערכת יכולים סטודנטים, מרצים ועובדי המכללה האקדמית צפת ליהנות מאפשרויות עבודה נרחבות במערכת המנהל האקדמי ובמערכות הדיוור והשירותים המקוונים באמצעות מכשירי Tablet, Laptop, Desktop, Smartphone.
 
יצוין כי חבילת התוכנה ש - BCI מספקת למכללה באמצעות Orbit Academy כוללת שירותי  יישום, הטמעה, הדרכה וליווי אישי, וכן שירותי Hosting, שירות גיבויים ואבטחת מידע וכל זאת תחת קורת גג אחת.

אמיר שולץ, מנהל מחלקת הפרויקטים בחברת
BCI: "בזמן קצר הצלחנו יחד עם הנהלת המכללה ומחלקת המחשוב, לבצע פרויקט מורכב שכלל הסבת כל הנתונים ממערכת מנהל אקדמי חלונאית למערכת מנהל אקדמי חדישה מבוססת Web. יש לציין כי פרויקט ההטמעה נעשה במקביל וללא הפרעה למהלך העבודה השוטף של המכללה.המכללה האקדמית צפת הינה פרויקט אסטרטגי של חברת BCI ומערכת Orbit, אנו נמשיך להעמיק את הטמעת המערכת במהלך השנה הקרובה".