גיליון 10 אוקטובר 2015
גידול במספר הסטודנטים במכללה האקדמית צפת בשנת הלימודים תשע"ו
875 סטודנטים חדשים החלו את לימודיהם במכללה האקדמית צפת בשנה"ל תשע"ו. מדובר בגידול של כ-10%  במספר הסטודנטים בשנה א' יחסית לשנה שעברה. השנה לומדים במכללה כ- 2,500 סטודנטים וכ- 250 תלמידים חדשים במכינות הקדם אקדמיות.
גילויים מפתיעים בחפירה ארכיאולוגית של מערכת מסתור בגליל
גילויים מפתיעים בחפירה ארכיאולוגית של מערכת מסתור בגליל, עשויה לפענח תעלומה המעסיקה ארכיאולוגים והיסטוריונים -  האם גם תושבי הגליל השתתפו במרד בר כוכבא.
ספרה של ד"ר אלונית ברנזון - "רוקדים ברחובות: על אזור הדמדומים בין תקשורת ומחאות חברתיות"
בימים אלה יצא לאור ספרה של ד"ר אלונית ברנזון, "רוקדים ברחובות: על אזור הדמדומים בין תקשורת ומחאות חברתיות". הספר הוא פרי מחקרה של ד"ר ברנזון שנמשך על פני מספר שנים והוא מספק ראייה כוללת על הקשר שבין קבוצות חברתיות למדיה, כאשר תקשורת ההמונים משחקת תפקיד חשוב בערוצי התקשורת, בייחוד במדיה החדשה ובאינטרנט, שהם רלוונטיים ביותר לקבוצות חברתיות. הספר דן בהתפתחותן של קבוצות חברתיות לאורך השנים ובמרכיבי הזהות שלהן. הרעיון המרכזי בבחינת קבוצות חברתיות הוא שהן כלי להשפעה על מערכות פוליטיות ועל הנעתן.
'קידום חשיבה ערכית ושיטתית בחינוך המשפטי בישראל' במחקר לדוקטורט של ד"ר יעל עפרון
"החינוך המשפטי בישראל" הוא מחקרה לדוקטורט של ד"ר יעל עפרון מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, אשר נועד לבחון את מערך החינוך המשפטי הקיים היום בפקולטות למשפטים בישראל, ולהציע מתודות שנועדו לקדם את הכשרת עורכי הדין בהיבט התוכני, פדגוגי וערכי.
קציני צה"ל שהצליחו בצבא לא שורדים את הפוליטיקה הישראלית - מחקרה של ד"ר אפרת קנולר
האם מנהיג צבאי יכול להצליח גם כמנהיג פוליטי?
מחקרה של ד"ר אפרת קנולר מהמכללה האקדמית צפת, עוסק בשאלה האקטואלית ובוחן מדוע קצינים מעוטרים שהצליחו בשדה הקרב לא שורדים את הפוליטיקה הישראלית, ובמקרים רבים כושלים ולא שורדים את שדה הקרב הפוליטי.
דיפלומה יוקרתית לד"ר כמאל חמוד מרצה בחוג לפיזיותרפיה
דיפלומה יוקרתית מהמכללה המלכותית לכירורגיה באנגליה, הוענקה לד"ר כמאל חמוד, רופא בכיר ביחידת עמוד השדרה בבי"ח רמב"ם ומנהל שירות עמוד שדרה בבי"ח פוריה.  
ד"ר מוחמד ח'טיב וד"ר סלאם חדיד השתתפו בכנס בינלאומי לסיעוד בבודפשט
ד"ר מוחמד ח'טיב וד"ר סלאם חדיד, מהחוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת, השתתפו בכנס בינלאומי לסיעוד שהתקיים באוניברסיטת סימילוויס בבודפשט שבהונגריה. בכנס הציגו השניים מודל רב תרבותי בסיעוד כפי שבא לידי ביטוי במערך ההכשרה לסיעוד במכללה.
מחקרו של ד"ר איתן כהן על לקויות למידה הוצג בכנס בינלאומי באנגליה
ד"ר איתן כהן, מרצה בחוג הרב תחומי בתחום החינוך המיוחד במכללה האקדמית צפת, השתתף בכנס בינלאומי באנגליה של אגודת ELSIN , אשר עסק בלקויות למידה בקרב סטודנטים ובדיקת משתני אישיות ומשתנים רוחניים.
ד"ר פלונרס אייזנברג בכנס בינלאומי לזכרו של הרצל בצ'כיה
ד"ר פלורנס אייזנברג, מרצה במכללה האקדמית צפת הוזמנה לכנס בינלאומי לזכרו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, שהתקיים בעיר ברונו בצ’כיה, כדי להציג את מחקרה בנושא זיכרון השואה.
השפעת האידיאולוגיה על הלבוש ועיצובו בספרה החדש של ד"ר שושנה-רוז מרזל
"אידיאולוגיה היא מרכיב המשפיע על הלבוש ועיצובו. אנשים המבקשים לקדם אידיאולוגיה כלשהי, משתמשים בלבוש כדי לעשות כך". זוהי אחת המסקנות העיקריות העולות מספרה החדש של ד"ר שושנה-רוז מרזל, אשר יצא בימים אלה לאור.
'מבוא לדמוגרפיה ישראלית' – ספרו החדש של ד"ר ניקולא אורבך

בימים אלה יצא לאור ספרו החדש של ד"ר ניקולא אורבך, מרצה בחוג לספרות אמנות ומוסיקה, ובחוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת. הספר 'מבוא לדמוגרפיה ישראלית' בהוצאת גוונים ובעריכת עמוס לויתן, חתן פרס ראש הממשלה לשעבר, הוא ספר השירה החמישי של ד"ר אורבך, גיאוגרף תרבותי.

השפעת המפגש הלימודי בין סטודנטים יהודים וערבים במכללות בגליל - מחקרה של ד"ר יפה מושקוביץ
 'לימודים משותפים של סטודנטים יהודים וסטודנטים ערבים בכיתות משותפות במכללות בגליל, מעודדת פתיחות הן לקשרים קבוצתיים והן לשיתוף פעולה סביב אינטראקציות לימודיות' – כך עולה ממחרה של ד"ר יפה מושקוביץ, ראש החוג למדעי התנהגות במכללה האקדמית צפת.
רב תרבותיות במכללה האקדמית צפת הוצגה ע"י ד"ר אביבה לבאן בכנס במדריד
ד"ר אביבה לבאן, מרצה במכללה האקדמית צפת, השתתפה בכנס בינלאומי במדריד במהלכו הציגה מחקר מקיף העוסק ברב תרבותיות במכללה. המחקר עורר עניין רב בקרב המשתתפים שחלקם הבטיחו לבקר במכללה.
סטודנטים מהחוג למדעי ההתנהגות השתתפו במפגש בין תרבותי בוואדי ניסנאס בחיפה

סטודנטים ערבים ויהודים מהקורס 'דיאלוג בין תרבותי' בחוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת, השתתפו במפגש בין תרבותי שהתקיים בוואדי ניסנאס בחיפה. הסטודנטים סיכמו את הסיור כמרתק וקראו להמשיך בפרויקט, מתוך מטרה להעמיק את ההכרות בעולמו של האחר.